Frea nakurwia wengorza

Powrót! BS żyje! VC-MP żyje! Polska Scena (tfu) żyje (podobno) i żyję także i ja! Wszystko jest na swoim miejscu, prawie tak jak dawniej, tylko czy jest z czego się cieszyć? Postaram się to przybliżyć w noworocznej notce, która wychodzi dziś, czyli pod koniec stycznia…

A jako że jestem już skłonny zaliczyć się do grona „weteranów”, więc…

„Włatcafałceempe – Powrutkrula”

Postanowiłem odświeżyć stare progi jakże wspaniałego multiplayera pod nazwą VC-MP. Sprawdzić, czy coś takiego w ogóle jeszcze istnieje i ludzie są na tyle głupi aby w to grać.

A JAKŻE. Nawet teraz, w trakcie pisania tej notki, łącznie przebywa 88 graczy na 82 serwerach. Powalająca statystyka, c’nie? Po co? Na co? Dlaczego? A komu to potrzebne? Tego nie wie nikt. Faktem niezaprzeczalnym jest że TO COŚ wciąż funkcjonuje w świecie i ma się całkiem dobrze. Łącznie ze mną, pomimo problemów alkoholowych, co nie ma i tak większego znaczenia (a może jednak?).

Najnowsza publiczna wersja pod dumnym oznaczeniem 0.3z r2 x50 z78 ver. ujumuju14 jest aktualną, która umożliwia grę sieciową. Bladego pojęcia nie mam, kiedy miała miejsce premiera, widać natomiast kilka różnić i jakże „fajnych” możliwości, które wprowadzili nam twórcy. Headshoty, działająca (w miarę) snajperka, odblokowany fastswitch, możliwość pisania skryptów w C++ itp. itd. To jest właśnie to na co wszyscy czekaliśmy!

A nie, wróć, czekaliśmy na 0.4 i wciąż czekamy, ale o tym później… Dlatego też nie pozostaje nic innego jak cieszyć się z tego co jest. Pomimo kilku ciekawych rozwiązań wciąż są błędy, które pozostały nierozwiązane. Bugowanie (jak kto woli tzw. ns), slidowanie postaci (głównie przy glitchu), crashe. Wszystko ma swoje plusy i minusy, co doskonale się potwierdza w tym przypadku. Główną rolę jednak w kreowaniu dalszych losów tego multiplayera odgrywają oczywiście serwery, które umożliwiają (bądź też uniemożliwiają) swobodną grę. I obstając przy tym temacie…

„littlewhitey’s” (znane również jako „biglaggers”)

Skrótowo – LW. Najpopularniejszy serwer z czasów 0.1d i utrzymujący tą tendencję do dnia dzisiejszego. Nie zamierzam opisywać tutaj historii serwera dodając przy „a za moich czasów…”, bo nie ma to wielkiego znaczenia. Kto wie, ten wie, kto nie wie, to chuj z nim. Co natomiast można spotkać obecnie na tym serwerze? Rozgrywkę i to jest godne uwagi. Można poczuć pewien urok z klimatów 0.1d. Wciąż te same miejsca, lokacje, skiny (choć dodano kilka nowych), te same sety broni. Klasyka sama w sobie. Walka ogólna przy Downtown, roofkillerzy rozstawieni i próbujący ustrzelić jakiegoś fraga, nubki które rozjeżdżają wszystko i wszystkich, bo nie umieją nic innego, „wyprawy” na bazę wojskową/willę. Istna sielanka i rozwałka! Powrót do przeszłości!

Oczywiście w dawnych czasach zblazowanego mnie, który zatracił możność logicznego myślenia (czy też jakiegokolwiek myślenia) niekoniecznie mi się to podobało. W czasach kiedy wyznawałem zasadę „glitch całym moim życiem!!!”. Zasadę, która niektórzy wyznają do dziś (ale o tym również później). Jakby nie było, LW oferuje zdecydowanie najprzyjemniejszą rozgrywkę. Rozgrywkę, w której trzeba umieć grać, zachować się, czasem nawet uciekać, ale nikt nie robi z tego powodu większych problemów. To jest właśnie taktyka. To jest normalność. Nie ma również wielce przesadnych funkcji w komendach, dodano głównie te ciekawsze, które usprawniają jakość rozgrywki. Kupowanie pojazdów, zbieranie drobnych do banku, statystyki, kupowanie broni w Ammu-Nation, leczenie się w szpitalach. Funkcje wystarczające i idealnie pasującego do tego typu rozgrywki, a nie jakieś gotolocki i inne pierdoły. Chcesz się przemieścić? Wsiadasz w auto i zapierdalasz, a następnie grasz tak aby nie dać się zabić.

Żeby nie było zbyt kolorowo, pomimo „idealności” którą być może wymieniłem (nie pamiętam już dokładnie, a nie chce mi się przewijać do góry) muszą istnieć i oczywiście istnieją zjawiska negatywne na serwerze. Zjawiska, które były prawie od zawsze, czyli główna i najpoważniejsza wada LW – LAGGERZY. Jest lepiej i tak niż kiedyś, kiedy nie było żadnego ograniczenia w stosunku do pingu (dziś mamy limit 750…), to i tak uniemożliwia to normalną rozgrywkę. Pół biedy, gdyby było jak dawniej, że wchodził chińczyk czy też Pakistańczyk z pingiem 500 i nie wiedział jak się chodzi. Dziś mamy zjawisko graczy używających fastswitcha z pingiem 300 i uważających się za super-elo-GEJmerów. Posiadanie takiego pingu stało się wręcz standardem, a może nawet ultimatum do dobrej gry. Nie muszę chyba nikomu wyjaśniać jaka jest różnica w grze pomiędzy osobami z niskim a wysokim pingiem? Prawda? Dziwi mnie bardziej konstrukcja samego multiplayera. Przykładowo taki śmieszny CS, gdzie gracz ma ping pokroju 200-300 uniemożliwia mu to wtedy normalną rozgrywkę. Jego postać faluje, on sam ma ogromne opóźnienia i nie może nikogo trafić. Jak to jest natomiast tutaj, że lagger ma większą przewagę? Znajdzie się jakiś ekspert, który mi to wyjaśni?

Mniejsza już o lagach, czy są inne wady? Można się przyczepiać do spazerów, roofkillerów, vehiclekillerów i w ogóle do wszystkiego. Ale tak naprawdę, tak było zawsze i zawsze tak będzie i LW pozostanie w mojej subiektywnej opinii zdecydowanie najlepszym serwerem do gry. Glitch wciąż jest zabroniony, co pewnie smuci większość polskich botków, które nie umieją strzelać niczym innym niż stubby, ale teraz śmiało mogę stwierdzić, że jest to słuszna decyzja. Odblokowany jest fastswitch, co jest zupełnie wystarczające. Nachodzi mnie jednak pewna myśl, bo jak pamiętają niektórzy, za wcześniejszych czasów już w wersji 0.2 (która nigdy nie wyszła, a została przeze mnie „wykradziona”) oraz pierwszej wersji 0.3 został zablokowany fastswitch, a zamiast niego udało się odkryć „glitcha”. Co by jednak było i jak potoczyłyby się losy, gdy ten cały fastswitch był odblokowany na LW już wtedy? Może nie byłoby potrzeby tworzenia Polskiej Sceny? Może w końcu polskie klany były zapamiętane dziś na większej scenie? Może dziś nikt nie używałby w ogóle „glitcha” aka „techniki zwanej techniką”? Jest to całkiem możliwe, ale to taka ogólna refleksja, dla każdego z osobna…

„XE | Multikulti Server”

Kolejny serwer na liście z tych popularniejszych. Serwer, który istniał już za wcześniejszych czasów, jednak w swoim przesiąknięciu „Polską Sceną” (która nigdy nie istniała i wciąż nie istnieje) nie miałem jakoś okazji (albo raczej chęci) tam zagrać. Dlatego też o samej historii serwera się nie wypowiem, mogę po krótce jednak przedstawić to, jak gra wygląda tam dzisiaj.

Szczerze? Syf, kiła i mogiła. Takiego rozpierdolu jaki tam panuje to dawno nie widziałem. Dozwolone jest chyba wszystko co tylko jest możliwe, łącznie z drive-by. Nie zauważyłem żadnego miejsca, w którym byłoby większe skupisko graczy (pomimo 30 osób łącznie na serwerze). Wszyscy gdzieś rozproszeni, poruszający się bez celu po mapie. Choć widać tam skądinąd znajome „twarze” z LW, graczy z tagami klanów, które są w miarę znane, to jednak sama gra pozostawia wiele do życzenia. Można używać prawie każdego rodzaju broni, które są często rozmieszczone blisko spawnów, jak przykładowo na polu golfowym. Ruger, m4, m60, rpg, granaty. Jezu, jest wszystko i to nieograniczona amunicja! Serwer idealny jest na tzw. polowania w grupce kilku graczy. Grając z kilkoma znajomymi można urządzić nienajgorszą sieczkę, ale sama gra w pojedynkę nie ma tam chyba najmniejszego sensu.

Na stan obecny nie dane było mi poznać skąd wzięła się tak duża popularność owego serwera. Jaki jest ukryty urok, że gracze z taką ochotą tam przesiadują. Być może jeszcze kiedyś się przekonam do tego (skoro odwidziało mi się glitchowanie, podoba LW, to chyba wszystko jest możliwe?).

„Polska Scena VCMP” – kopia czy też zupełnie nowy twór?

Tak jest! „Polska Scena” wciąż istnieje! Choć już nie pod moim kierownictwem, ale jednak wciąż w świecie żywych. Prowadzi ją niejaki madmax, którego nick niewiele mi mówi. Czym w dzisiejszych czasach może uraczyć nas PS?

Niczym. Serwer potrafię określić jako połączenie dziwacznej nowoczesności z klasyką zasad glitcha. Brzmi kuriozalnie? A taka jest prawda. Z jednej strony mamy do czynienia z graczami, którzy „bawią się” w słodkie rozmówki na czacie, uczą się wsiadać do pojazdów jako pasażer, zbierają walizki z końską spierdoliną (czyt. pieniędzmi) i zawożą samochodziki na skup złomu. Jeszcze kilka modyfikacji i można z tego zrobić serwer RolePlay! Już teraz można kupować posiadłości, a raczej bezsensowne „biznesy”, które niczego nie dają (oprócz +100 do lansu i bansu). Zapytam jeszcze raz – na co to komu? Widać jednak że spora grupa osób jest z tego zadowolona i bawi się w najlepsze, a ja nikomu zabraniać tego przecież nie zamieram.

A jak wygląda druga strona? Druga strona, to wielcy wyuczeni „weterani glitcha”, „techniki zwanej techniką”, którzy świata poza stubby i glitchowaniem nie widzą. Ten kto wchodzi po raz pierwszy na serwer może przy większej ilości graczy (czyli dajmy na to 10, bo to już duża liczba jak na PS) się zdziwić. Albo ujrzy po spawnie pustą mapę, gdzie nikogo nie widać i nie ma możliwości przemieszczenia się (bo pojazdy są pozamykane/brakuje w nich paliwa) albo wyląduje w sam środek walki. WALKI, która polega na staniu i patrzeniu, jak kilka grup gra niedaleko siebie 1vs1. Wygrałeś? Czekasz i szukasz następnego rywala, aby mu tylko jebnąć z glitcha. Przegrałeś? Respawnujesz się i zasada ta sama! Czujecie te emocje? Bo ja nie…

Problem nie tkwi jednak w samym glitchu, a raczej w „honorowej walce”, o której wiecznie powtarzają wszyscy gracze owego serwera. Wcinasz się w walkę? Dostaniesz bana jeśli jest admin! Jak nie ma – to setka wyzwisk, groźby, prośby…  Nie umiesz jednak glitcha i chciałbyś zagrać jumpem? Twojego przeciwnika nie wiele to obchodzi! Raz, dwa, trzy, jebut z kucaca i zdychaj. To ma być ta „honorowa walka”? Panie, idź pan w chuj…

Przebywając na serwerze PS (brzydzę się wyrażeniem „Polska Scena”, więc będę używał skrótu) można odnieść wrażenie, że oprócz glitcha wszystko inne jest zabronione… Regulamin serwera nie zezwala na vehiclekill, helikill, driveby co można uznać za zrozumiałe, ale roofkill? Serio? No tak, przeszkadza biednym glitchującym dzieciaczkom polaczkom cebulaczkom strzelanie z dachu, dlatego należy banować/kickować (w zależności od humoru danego admina). Nie prościej byłoby się nauczyć takiego delikwenta zabijać? No ale jak? Ze stubby? Z takiej odległości? Huehuehuehuehue. Podobnie ma się sprawa graniem jakąkolwiek inną bronią niż stubby. Jebniesz komuś heada z m4? Jezu, ale z Ciebie n00b, obraza majestatu, jak to tak nie poczekałeś aż dobiegnę do Ciebie i nie zagramy glitchem (pozdro [PS]bju).

Żeby nie było że ciągle narzekam i obrażam. Naprawdę, fajnie jest czasem zagrać glitchem i ten serwer jest do tego idealny jak najbardziej, ale jest to nic innego jak powtórka z rozrywki. Serwer kompletnie nie zachęca nowych graczy do przebywania na nim. Nowych zarówno w sensie tych, którzy po raz pierwszy/drugi/trzeci grają w VC-MP, jak i graczy z innych serwerów. Ba, wszystkie dostępne komendy są w języku polskim, co na pewno nie ułatwia sprawy. Dużym plusem jest ograniczenie pingu (200,250,300? Coś do tego poziomu, dokładnie nie pamiętam). Jednak cała reszta przypomina mi starą wersję PS, o której szczerze chciałbym zapomnieć. Przypomina, bo jednak pomimo swoich wad, tamten serwer miał w moim odczuciu większy klimat, więc dumnie zmieniam nazwę serwera na „Polska Scena Glitchu”, na którym można zagrać aby przypomnieć sobie „jak to kiedyś było” z zastrzeżeniem – nie grać dłużej niż pół godziny.

„eXtreme Attack | Defense”

Ostatni serwer na liście. Ostatni w tym przypadku nie oznacza najgorszy, jest zupełnie odwrotnie. Jest to coś, co marzyło mi się osobiście od dawien dawna w VC-MP i w końcu zostało zrealizowane. Coś co powinno być od początku. Tak właśnie powinna wyglądać prawdziwa rozgrywka w VC-MP. Gudio – ogromne brawa w Twoją stronę.

Serwer Attack – Defense, czyli jak sama nazwa wskazuje tzw. „gra na bazy”. Jedna drużyna atakuje i próbuje unicestwić drużynę przeciwną bądź zająć punkt kontrolny (checkpoint), druga natomiast odpiera atak i analogicznie do poprzedniego, z różnicą tą, że broni checkpointa. Po skończonej rundzie następuje zmiana stron. Dowolny wachlarz wyposażenia, możemy skorzystać z gotowych zestawów broni, które są bardzo zróżnicowane, bądź stworzyć własny optymalny układ. Ważna jest zarówno gra dystansowa (umiejętność wykorzystywania RPG, lasera) jak i w zwarciu (Stubby z glitchem albo dobre wykorzystania spasa). Mapy są naprawdę różnorodne w wielu ciekawych lokacjach. Większość zewnętrznych, na otwartym terenie, choć zdarzają się również te w interiorach, które dają pewną przewagę jednej ze stron. Wyłączona widoczność postaci na radarze, dzięki czemu rozgrywka jest jeszcze bardziej realistyczna. Tutaj nie ma co wiele opisywać, trzeba po prostu zagrać i poczuć prawdziwą przyjemność z gry. Dzięki temu można odkryć VC-MP zupełnie na nowo.

Istnieją jednak szczegóły, a najpoważniejszym jest…pustka! Serwer wiecznie stoi pusty i jedyną możliwością aby zagrać jest dobra organizacja i przywoływanie graczy z innych serwerów (rozgrywka 1vs1 jest tutaj raczej bezcelowa…) Podobno jakiś rok temu odbywała się na tym serwerze liga klanowa, o której również wiele powiedzieć nie mogę, mogę natomiast żałować że nie było mnie w tamtym okresie czasu. Serwer na pewno miał większą popularność wcześniej, za czasów powstania, za czasów ligi, dziś stoi opustoszały, zapomniany poniekąd, a szkoda. Może jeszcze kiedyś będzie kolejna edycja ligi? Oby…

„VC-MP 0.4 – NADCHODZI!!!!!!!!!!!!!1111111111oneoneoneone”

Ostatni już temat obecnego artkułu. Ostatni i być może najważniejszy, bo co kogo interesują serwery i mój powrót. Liczy się VC-MP 0.4! Tak właśnie to 0.4, to na które czekamy już od… Hmmm, niech no pomyślę, 2007r? A może 2008? Kto by się tego doliczył…

Tak czy inaczej, dokładnie 26 stycznia 2014r. ruszył publiczny Beta Test nowego multiplayera, który jest już ogólnie trzecim publicznym testem. Szok, niedowierzanie, emocje i wielokrotne orgazmy. I tak oto stałem się jednym z wielu, którzy doczekali (czyt. dożyli) możliwości zagrania w wersję 0.4. Wrażenia? Chciałbym móc napisać, że jest to przełomowe osiągnięcie w dziejach, które rozsławi Vice City na cały świat i umożliwi obecnym już graczom nowe możliwości, dzięki czemu jeszcze bardziej pochłonie ich świat tejże gry. Rewelacji (jak i rewolucji) jednak nie ma…

VC-MP 0.4 daje nam szereg ciekawych możliwości. Nie czytałem oficjalnej notki zmian jakie zostały wprowadzone, wolę posłużyć się tym co sam zauważyłem i czego doświadczyłem. Najważniejsza zmiana jest taka, że działa prawie wszystko! Pojazdy, które wcześniej powodowały crashe bądź błędy, jak i modele postaci czy broni. Możliwość poruszania się modelami RC. Dodane znacznie więcej animacji postaci. Limit pojazdów zwiększony do 1000 i cała innych bajerów, które dają wiele, a zarazem nic szczególnego. Pierwszego dnia testów byłem całkiem zachwycony nową wersją, jednak na drugi dzień…znudziło mi się. Duża w odegraniu będzie rola skrypterów, którzy mam nadzieję będą mieli pole do popisu i dodadzą ciekawe funkcjonalności do swoich serwerów. Sama wersja 0.4 nie jest niczym szczególnym, a powinna skoro taki okres czasu jej wyczekiwano.

Jako że o pozytywach nie mogę za wiele napisać (bo nie umiem albo ich nie dostrzegam), to ponarzekajmy sobie przez chwilę. Co jest złego w tej wersji? SYNCHRONIZACJA! Pod względem pojazdów jest wręcz idealna, bezproblemowo można latać na skrzydle skimmera a nawet strzelać przy okazji. Problem występuje przy samej walce, różni się zdecydowanie od tego co mamy obecnie. Ba, wręcz mógłbym znów rzecz (i rzeknę), że jest to powrót do klasyki – 0.1d. Slide, czyli prześlizgiwanie się postaci. Głównie zauważalne przy glitchowaniu i to w tragicznym stopniu, co uniemożliwia walkę „techniką” (a może to i dobrze?). Jednak nie tylko, pojawiają się sytuacje gdy przy walce w „zwarciu” przypadkiem uda się „pchnąć” przeciwnika i upada on na ziemię. W rzeczywistości – nie upada. Prześlizguje się i wstaje w między czasie, by móc znów normalnie grać. Kolejną zmianą jest dobijanie przeciwnika. Zacznijmy od tego, że po udanym strzale z shotguna przeciwnik leży sobie znacznie dłużej niż ma to miejsce w obecnej wersji (inaczej mówiąc – dłużej wstaje), a tak mimo wszystko najłatwiej jest go trafić wtedy kiedy się zaczyna podnosić. Patrząc na postęp prac mogę śmiało przyznać, że skupiono się na wizualnym upiększaniu VC-MP a nie skupiono się na podstawowych rzeczach. Wierzę jednak głęboko, że jakaś dobra duszyczka już złożyła stosowny raport i zostanie to poprawione (np. w Publicznej Becie oznaczonej numerkiem 69, która wyjdzie w kwietniu 2016r.).

Reasumując jestem dobrej myśli, bo najważniejsze, że „coś się dzieje”. Miałem tu powstawiać tysiące screenów, które zrobiłem i może jakiś filmik, jednak zostałem w tym wyręczony. To krótkie video stworzone przez [DnA]TaRRiF’a oddaje najlepiej urok VC-MP 0.4 pomimo błędów wymienionych powyżej. Także tego – DANCE BITCH!

http://www.youtube.com/watch?v=zCci-nNZv7w#t=0

Jea

222 przemyślenia nt. „Frea nakurwia wengorza

 1. WTF, jeszcze sie chłopak przez was załamie, ale podobno tu nie wchodzi i tak ;d

 2. No ale taka prawda jest.Osoba która próbuje przeprowadzać ataki Ddos zamiast grać i się relaksować w vc-mp lub robić cokolwiek pożytecznego, jest osobą pierOlniętą jak dla mnie.Po chÓj robić takie rzeczy ? Ja widzę to tak : W szkole wsadzali mu łeb do kibla nie mógł się w życiu wykazać to teraz Ddos.y „studiuje” chociaż i tak nie ma o nich pojęcia bo jak został przeprowadzony pierwszy ddos to on był jeszcze małym PLEMNIKIEM. :)

 3. Ferex sam nam zaproponował to i oczywiście nikt o to go nie prosił, więc nie wiem, dlaczego z tego powodu się do Nasz przyczepiliście. Ogólnie nie mamy zamiaru nikogo o nic prosić i nigdy tak nie było.

 4. Pisząc o tym downie na tej stronie powodujemy że on czuje się doceniony.Proponuje zmienić temat na „Brak zakładki internet” Co oni wgl odwalają że przez 3tygodnie jej nie ma ? Ma ktoś może jakieś info ?

 5. Nie tyle nie ma co nie działa…
  Nie byłoby w tym nic dziwnego bo często ona szwankowała ale całkiem niedawno opłacali przecież domenę oficjalnej strony co by mogło sugerować że wszystko powinno śmigać jak należy – tymczasem nie działa ani jedno ani drugie (żeby nie było: strona i zakładka mają to wspólnego, że jak nie działają to obie na raz). Wcześniej działała chociaż przeglądarka Vrockera ale tym razem i ona odmawia posłuszeństwa. Wszystko to odbija się na liczbie graczy co najlepiej widać tutaj. Obecnie jeszcze bardziej widać przewagę LW nad resztą oraz EA z XE, które próbują dotrzymać jej kroku. Reszta niestety sporo w tyle, a szkoda bo chętnie pobawiłbym się np na XAD gdyby grała tak spora liczba osób jak choćby jeszcze rok temu.

 6. No to prawda serwery cierpią.Serwery które są w zakładce official mają jeszcze jakoś lepiej od pozostałych.Najlepsze jednak jest to że przeglądarka serwerów nie działa od prawie miesiąca co jest naprawdę dziwne,próbowałem znaleźć jakiś kontakt chociażby do Falcona lub Stormusa ale nici z tego .Podejrzewam że jeśli potrwa do jeszcze z 2mc to może to oznaczać że developerzy zrezygnowali z jakichkolwiek prac nad VC-MP co by oznaczało zerowe wsparcie techniczne nie mówiąc już o wersji 0.4,jedynie wtedy uratować to mógłby kolejny developer nazwę go „developerem z dupy” :)

 7. Żeby było śmiesznie, to serwer bety 0.4 stoi, stoi i stoi. Czyżby to świadczyło o tym, że jesteśmy bardzo bliscy wydania vc-mp 0.4 z najgorszym synchro ( jak można łatwo zaobserwować ) w historii tegoż multiplayera?

 8. Pewnie tak.Tam rozpocznie się era Jump’a / m60 / m4 itp.Wersja 0.4 = koniec gry dla wielu osób .

 9. madmaxowi wszystkie sezony Walking Dead ściągają się w 2/3 sekundy, bo ma proca czterordzeniowego i kartę graficzną zintegrowaną. Pozdro dla kumatych:

 10. Madmax, a kto to niby jest? Ja oraz zapewne wiele innych osób pierwszy raz o nim słyszy i nie wiemy jeszcze do czego się przyczynił aby o nim cokolwiek pisać.

 11. Hahaha to nie jest wyczyn bo moro to cioty są . RN rozjebało ich do zera !

 12. ,,Tak jest! „Polska Scena” wciąż istnieje!(…) Prowadzi ją niejaki madmax, którego nick niewiele mi mówi.”

  Specjalnie dla ciebie Emil jakbyś nie czytał notki.
  Poza tym, czy to przypadkiem Jea nie sprzedał/dał w prezencie plik konfiguracyjny [email protected] i puźniej madmax-owi serwera PS, który był używany przez Nich na długo po Jego odejściu? Myslę, że Jea jest chyba ostatnią osobą, która by mogła mieć jakiekolwiek pretensje, że Polska Scena jest w takiej formie, jaką mamy dzisiaj.

  ,,Hahaha to nie jest wyczyn bo moro to cioty są . RN rozjebało ich do zera !”

  Kiedy Polska Scena ( obecnie Polska Scena Emerytów ) podupadała pod rządami Jea, klanowicze z RN udostępnili plik/mod do vc-mp, który odblokowywał manipulację funkcją Frame Limitera, którą każdy szanujący się gracz, który miał ,,czystą” wersję vc-mp miał zablokowaną. To sprawia, że klanowiczy z RN można spokojnie wrzucić do jednego wora z oszołomami, którzy obecnie rządzą ,,PS”.

 13. Dzięki, bo jak widać notka ze Stycznia to miałem prawo zapomnieć. Ta manipulacja o której mówisz była rozpowszechniona wśród klanów (RN, AoD, TBP, i nie wiem czy z THC tego nie mieli) i TBG. Ponadto krążył jeszcze jeden plik który miało THC który zmieniał coś ze Stubby ale głowy za to nie dam.

 14. Mata liste serwerów

  vcmp [R2] littlewhitey’s VC-MP Server 32/48 Vice-City fr Join 5.135.152.192:5196
  vcmp Polska Scena VCMP ~VCMP.TK~ 9/32 Vice-City fr Join 92.222.25.150:6000
  vcmp Extreme Addicts [ea.vrocker-hosting.co.uk] 4/32 Vice-City gb Join 94.23.157.172:5198
  vcmp XE | European Server xe-servers.com [Host: VRocker-Hosting.co.uk] 4/48 Vice-City gb Join 94.23.157.172:5190
  vcmp Sky-City Server [Sky-City Hosting] 4/48 Vice-City nl Join 62.84.240.242:5192
  vcmp 3D |> V.C.M.P’s First 3D Server – http://www.3D-ServeR.CF 2/32 Vice-City de Join 5.175.172.65:5192
  vcmp (¯`·._.·[ New York City Server- Extream Server ]·._.·´¯) 2/20 Vice-City de Join 46.4.203.254:3333
  vcmp VKs Official Server [Angel hosting] 1/30 Vice-City se Join 78.72.69.76:5192
  vcmp BK1-VIETNAM SERVER [GTAVIET.TK] 0/48 Vice-City vn Join 27.118.20.170:5191
  vcmp [CZ/EN] GTA-Multiplayer.cz + gta.cz 0/0 Vice-City ch Join 46.28.204.208:5192
  vcmp [R2] | Underworld Adventures [Sky-City Hosting] 0/20 Vice-City gb Join 77.74.196.113:5193
  vcmp 3D |> 5.175.172.65:5192 – http://www.3D-ServeR.CF 0/32 Vice-City de Join 5.231.63.39:5192
  vcmp GFZONE: Official The Godfather Server [0.3] > Etc… [Sky-City Hosting] 0/30 Vice-City gb Join 77.74.196.113:5197
  vcmp BK2-SERVER DUA XE [GTAVIET.TK] 0/38 Vice-City vn Join 27.118.20.170:5192
  vcmp PDS Vice City 0/15 Vice-City nl Join 77.248.42.237:257
  vcmp Argonath RPG 0/50 Vice-City nl Join 149.210.148.192:5192
  vcmp [UK] BlackOpsKillerCams 24/7 Server 0/32 Vice-City gb Join 62.31.65.26:7780
  vcmp MK’s A/D Pure DM: 67.220.144.74:5193 0/20 Vice-City us Join 67.220.144.74:5192
  vcmp [R2] | Sharks versus Diaz F/T – TDM [Sky-City Hosting] 0/20 Vice-City gb Join 77.74.196.113:5200
  vcmp MEGA WAR + ROLEPLAY: Revolution Server 0/40 Vice-City fr Join 94.23.251.227:5199
  vcmp |•| ® >> Venezuela Roleplay << ™ |•| 0/0 Vice-City ve Join 186.89.164.24:1989
  vcmp NEW IP:92.222.25.150:6000 0/0 Vice-City fr Join 37.187.44.204:6000
  vcmp [R2] Crime Streets – VC:MP Server 0/25 Vice-City de Join 5.175.135.159:5192
  vcmp Grand Theft Auto European City 0/0 Vice-City de Join 5.175.192.138:5194
  vcmp || Vice City || Extreme Server || Forum || http://Www.Vcmp-For.tk | 0/35 Vice-City de Join 5.231.49.68:5192
  vcmp GREENboys VS GATEboys <3|MOROCCO| Evolution R2 BETA 0/30 Vice-City us Join 108.62.143.101:5192
  vcmp || Extreme City 2014 || Fighters Vs Fighters || 0/36 Vice-City fr Join 95.128.47.39:5623

 15. Witam. Gimbo akcja pseudo klanu ps pokazali pokaz swojego braku inteligencji i żadnego poziomu. Bylem pewien ze to oni zrobili ale pewna osoba z ich otoczenia po której bym się nie spodziewał podesłał mi te ss nawet już wasi „przyjaciele” maja was dosyć .

  [IMG]http://i58.tinypic.com/2whp4t3.jpg[/IMG]
  [IMG]http://i60.tinypic.com/4q2y1.jpg[/IMG]
  [IMG]http://i58.tinypic.com/v6ktqw.jpg[/IMG]
  [IMG]http://i59.tinypic.com/1hou8n.jpg[/IMG]
  [IMG]http://i57.tinypic.com/2vu0b3q.jpg[/IMG]
  [IMG]http://i58.tinypic.com/kew93s.jpg[/IMG]

  http://www.youtu​be.com/watch?v=9​hA6q19TCK0 😀

 16. Nie wiem, ja chyba mam dziwne poczucie humoru bo jakoś mnie ta cała prowokacja czy tam próba ośmieszenia nie śmieszy, a po drugie nie wiem co to za zasada żeby wszędzie moro pchać czy to gdzieś pasuje czy nie… Jeszcze bardziej nie rozumiem czemu to zostało wstawione akurat tu.

  Ja o obecnej ps (klanie czy to serwerze) wypowiadać się za dużo nie będę bo jak jest każdy widzi i za pewne każdy już jakieś tam zdanie na jej temat ma wyrobione. Z drugiej strony jednak może to właśnie i dobrze, że wyszło to na jaw akurat tu i teraz bo niektórzy Ci co nie wiedzą, będą mieli w końcu okazję zobaczyć o co biega w praktyce. Po ostatniej akcji z „cheatami, których nie było” teraz to, gdzie najpierw robi sie filmik pokazujący wielkie oburzenie i niechęć to jakichkolwiek negatywnych przejawów względem jednego z ich przedstawicieli, a od kulis robi sie pseudo-karykaturę z wiadomymi intencjami i myśli się, że jest się fajny.

  Osobiście uważam, że najlepszą recenzją są niedawne słowa: „Jeżeli ktoś twierdził, że kiedyś Polska Scena (3, 4 lata temu i więcej) była chujowa to chyba brakło by mu odpowiedniego określenia by opisać to jaka jest teraz” chociaż znając życie i tak znajdą się Ci co uważają inaczej.

 17. A dajcie kurwa spokój pierdolicie się tymi klanami jak kot z psem.Jebnijta się w łeb

 18. Przynajmniej mam to coś w spodniach co pozwala mi pisać posty na swoim nicku, a czego najwyraźniej Ty nie masz.

 19. Może zakończycie te wasze sporo na tej stronie ? Chyba wam się pomyliły działy z takimi sprawami proszę na forum serwera a nie tu.Tu jest strona poświęcona notką a nie jakiś pierdoło w chuju mamy wasze spiny wgl [CG] co to kurwa jest ? Gang ? Nie znam takiego gangu w vcmp pewnie jakiś nowy.

 20. Apeluję do administratorów strony o interwencję w stosunku do tych wypowiedzi.

 21. FastDL ,
  [CG] to klan który istnieje dosyć długo, widać nie ogarniasz świata vcmp za dnia dzisiejszego jak i półtora roku wstecz.
  Nie spinaj się tak.
  To nie my zaczęliśmy wojnę, obnażany tylko PS jacy to są wspaniali.
  Są na to dowody wyżej.Jeśli nie jesteś w temacie, nie wypowiadaj się pochodnie wszystkich oceniając.

 22. WYPIERDALAĆ ZE SWOIMI WOJENKAMI. ZACHOWUJECIE SIĘ JAK BANDA POPIERDOLEŃCÓW, OBRZUCANIE SIĘ BŁOTEM W IMIĘ JAKIEGOŚ JEBANEGO KLANU W NISZOWYM MULTIPLAYERZE. ŻEBY TO JESZCZE CHODZIŁO O JAKĄŚ KASĘ TO BYM TO ZROZUMIAŁ, zostały dwa, trzy klany polskie które nas reprezentują i zamiast jakoś współpracować to obrzucacie się pomyjami.

 23. A czy my kogoś obrzucamy gównem ? Nie.
  My tylko na to odpowiadamy.

 24. Emil piwo dla ciebie mistrzu. :)

  mani trzym wora i graj normalnie ze swoimi „członkami klanu”.Wojny klanowe ? Jebnijta się w łeb [CG] jak i [PS] mam w dupie kto zaczął.Jesteście dla mnie jebniętymi bachorami.Zamknąć mordy i wypierdalać z tej strony.A co do tego że „nie ogarniam świata vcmp” nie muszę grać na bieżąco aby wiedzieć co się dzieję :) .A teraz wszystkie klany Polskie zamkną morde i grają normalnie jak takie klany jak [DnA] [VU] TLK .Bo kurwa pierdolneło wam nieźle bo głowach.
  Amen/

 25. Co do „obnażania” jak mani napisał . Obnażać to się możesz przed kościołem babcią +70

 26. A co do „To nie my zaczęliśmy” Nie wy ? To kurwa czemu widzę tu tylko gang „[CG]” ? Jakoś inne klany się tu nie spinają .

 27. A czy ja się spinam ?
  Nie wyzywaj ludzi od bachorów.
  Każdy pokończył szkoły + – 10 lat temu.
  Gramy tylko dla czystego FUN-u.
  Więc sami ogarnijcie swoje wywody.
  Ponieważ to zwyczajnie nudne , gimbusiarskie kłótnie.

 28. Tak to ja Mariu22S razem z Harnym postanowilismy osmieszyc cg jak widac na obrazkach,lecz niestety nie byl to dobry pomysł prowokacja sie nie udala, ale i tak nie zmieni to mojego zdania na temat klanu cg dlatego postanowilem ich wszedzie zbanowac na ts-ie oraz serwerze.
  Powodem jest to ze ja to wszystko stworzylem dbalem o to i spedzilem nad tym polowe swojego zycia poswiecam temu serwerowi duzo czasu. A oni nie doceniaja tego i nie beda tu bezczelnie grac.

 29. Skończyłem szkołę 9lat temu obecnie pracuję w firmie telekomunikacyjnej.A po waszych problemach mogę dać wam max 14lat.

 30. Muszę znaleźć kontakt do Gudia aby zrobił porządek na tej stronie bo ta strona nie jest od tego aby pokazywać taką głupotę jak robicie to wy.

 31. Administracja PS, ma jak widać kompleksy, skoro musi się dowartościowywać, w taki ,a nie inny sposób, ale czego można się po nich spodziewać. Jedyne, co im wychodzi, to banowanie graczy. Mariu doceniam Cie, za szczerość, proponuje założyć hasło na serwer, i wyjść czasem na świeżę powietrze, dotlenić szare komórki.

  DL, ty jak zawsze ….zawieszony w bezkresnej otchłani swojej niespełnionej fantazji
  CG to mój klan, więc się tak nie pluj przed klawiaturą, bo się odwodnisz.

 32. ,,Tak to ja Mariu22S razem z Harnym postanowilismy osmieszyc cg jak widac na obrazkach (…)Powodem jest to ze ja to wszystko stworzylem dbalem o to i spedzilem nad tym polowe swojego zycia poswiecam temu serwerowi duzo czasu. A oni nie doceniaja tego i nie beda tu bezczelnie grac.”

  Ty wszystko stworzyłeś? A Bartex, madmax, np. to co w takim razie tworzyli, skoro twierdzisz, że WSZYSTKO sam stworzyłeś w PS? Sam grałeś na klanówkach? W ogóle kto napisał te bzdety??

 33. http://img.myepicwall.com/2013/07/ef25d71562de7d3aa38629c282226bb9.gif

  Ja mam tylko jedno podstawowe pytanie – o chuj tu chodzi? Wypierdalać z tymi swoimi bezsensownymi wypocinami. Pierdolicie bez sensu chuj wie o czym i spinacie dupy jakbyście mecz w ESL’u przegrali o 1 miejsce w rankingu… Spam za spamem kurwa, pod moim (jakże cudnym) artykułem. Jebnijcie się wszyscy porządnie w głowę, poważnie, przeżywacie ten śmieszny multiplayer jakby był całym waszym „rzyciem” 😀 Get a life.

  Ps. Kiedy nowa notka?

  Huehuehuehuehuehue

 34. VCMP MOJIM RZYCIEM. Cze JEA, pisz jakieś wspomnienia z pergaminu Barabasza bo Ptok schorowany leży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>