Upadek.pl

VC-MP upada. Słychać to wszędzie. Tak właściwie to ostatnio zawsze w zdaniu obok „VC-MP” musi się pojawić słowo „upadek”. Taka zasada.

Skatefish z TBP twierdzi, że mówił o upadku już miesiąc temu. Cieszy się. Myśli, że ma jakieś nadprzyrodzone zdolności. Pudło, o upadaniu zaczęto mówić zaraz po wydaniu wersji 0.2. Od tamtej pory co jakiś czas jakiś rodzimy wróżbita czuje, że już wkrótce nie będzie VC-MP.

Ten cały upadek dotyczy tylko Polski. Zaczął się jeszcze przed wydaniem 0.2 – wtedy, kiedy powstał serwer GTASite. Polacy przerzucili się z międzynarodowego Littlewhitey na wyłącznie polski serw. I tak zaczęła się separacja. Polskim graczom gra wyłącznie na polskich serwerach zaczęła się nudzić. Obecnie nasze rodzime serwy stoją puste.

Zupełnie co innego dzieje się na LW. Gra tam coraz więcej osób. Także z Polski. I to nie tylko z klanów słabszych. Wkrótce także ci, co nienawidzą Littlewhitey i VC-MP 0.3x, przeproszą się z nimi. Ale będzie już za późno. TBP, RN, AoD… Te klany w oczach zagranicznych graczy będą nowe. A przecież istnieją już ponad rok!

Najlepszy okres w VC-MP to pierwsze 5 miesięcy od wydania wersji 0.1d. Raptem 4 polskie klany: ET, IA, LFM, DS. Nie ma serwerów klanowych. Wszyscy grają na LW. Jak ktoś potrzebuje pustego serwera, to idzie na GTA Hostis. Jeden spaz na mapie. „Technika” zarezerwowana jedynie dla najlepszych. Za drive – by można dostać bana. Wyprawy „czerwonych” na wojsko (które miało tylko m60). Rozróba w Downtown. To były czasy… Problem w tym, że obecnie tylko wąskie grono osób je pamięta. Ja, Jea, Argus, Catalina, Helios, DilDel, Misiek… Chyba wymieniłem wszystkich.

Nie mogę się doczekać upadku polskiej sceny. Wtedy wszystko będzie po staremu…

Upadły DL

84 przemyślenia nt. „Upadek.pl

 1. Niestety LW dąży do popularności. Nie ważne czy grają same nooby, czy sami pr0. Ważne żeby było dużo ludzi. Problem zaczął się od kiedy pojawiła się przeglądarka serwerów. W 1d każdy wbijał na LW bo nie miał wyboru, to było piękne. Niestety to jest normalną koleją rzeczy, że gry MP podążają w takim kierunku. Programiści pewnie dążą żeby zrobić z VCMP SAMP. Urok tej gry polegał właśnie na małej popularności i ciągłej konkurencji między wszystkimi najlepszymi graczami.

 2. No właśnie. A z tego nie da się zrobić drugiego SA-MP, gdyż… VC-MP ma zbyt wielu weteranów. SA-MP zaczynało z niczym – po długich zapowiedziach po prostu powstał zupełnie nowy multi. Twócy VC-MP – choćby nie wiem co zrobili – nie stworzą zupełnie nowego multiplayera…

 3. Według mnie, to przez wersję 0.3x wszystko się popsuło… Teraz trzeba czekać na 0.4…

 4. A i nie będzie po staremu. Dlaczego ? Gdyż wszyscy polscy graczy uważają glitch za normalną sprawę i styl gry (ja z resztą też). Jednak admini LW tak nie uważają i bardzo dużo osób z PL ma bana na LW. Przeniesienie się RN i DS na 0.3x było według mnie złym posunięciem. Połowa graczy z tych klanów ma bana na LW (z Tatarką włącznie) i teraz nie mają gdzie grać… Gdy RN i DS jeszcze były pod starą dobrą wersję 0.3, to zawsze dawało radę z kimś pograć.

  Tamte czasy nie powrócą. Mamy za dużo weteranów, którzy grają na polskich serwerach. Inaczej, weterani to Polacy. Na LW panuje totalny syf. Nowi gracze uczą się grać od nobów, a nie od dobrych graczy. Jak upadnie scena polska, to i tak nikt nie będzie grał na LW. Kiedyś tam było zdecydowanie mniej nobów niż teraz.

  Jedyne wyjście to poczekanie na to zasrane 0.4.

 5. Ale 0.4 nic nie da.
  Poza tym RN i DS bardzo dobrze zrobiły przerzucając się na 0.3x. Dzięki temu ludzie na LW (czyli cała scena VC-MP) przypomnieli sobie o nich. Jeżeli chcesz prowadzić podziemną scenę na 0.3, to sobie to rób. Tylko jakoś na Jedynym Pr0 Serwerze TBP i GTAShitu prawie w ogóle nikt nie gra. Na serwie MORO czasami ktoś jest, ale przecież TBP – elita polskiej i światowej (tylko, że głupi admini LW nie mogą tego zaakceptować i banują TBP za rzekome złamanie zasad) sceny VC-MP – nie będziecie się zniżać do poziomu tego klanu noobów.

 6. Poza tym już była mowa o jakimś odnowieniu sceny po wyjściu 0.2… Klany zawieszały swą działalność do wydania jej, gracze odchodzili obiecując powrót po wydaniu 0.2… I dupa.

 7. Ile bym dała , żeby znowu wszytko było jak za czasów 0.1d …
  Tak jak DL napisał … napierdalanka w Downtown , wojny w dokach , wojny w wojsku…nikt się nie kłócił ,było dużo zabawy i radości :) Przynajmniej ja to tak wspominam. I z wielką radością wchodziłam na serwer Littlewhitey.
  A teraz ? N/c

 8. DL, dzięki za pamięć;] ale niestety tamtych czasów już nie wrócisz, a jak sie teraz gra w vc-mp to sam wiesz najlepiej;/

  p.s. why Cię nie ma nigdy na gg?:>

 9. Ile bym dała , żeby znowu wszytko było jak za czasów 0.1d …
  Tak jak DL napisał … napierdalanka w Downtown , wojny w dokach , wojny w wojsku…nikt się nie kłócił ,było dużo zabawy i radości :) Przynajmniej ja to tak wspominam. I z wielką radością wchodziłam na serwer Littlewhitey.
  A teraz ? N/c

  Nie N/C, twoje wypowiedzi są żałosne.

 10. Powiem tak:
  Jeżeli ktoś chce sobie pograć „jak dawniej”, to bardziej się do tego nadaje LW niż taki np. serwer TBP…

 11. Ale żeby se pograć na LW, to wpierw trzeba nie być zbanowanym…

  Poza tym, więcej jest nobów na LW niż kiedyś i nie ma takiej gry jak dawniej. To już nie powróci. Ja czekam na 0.4, bo według mnie gamemody i całe PAWNO dodadzą wiele możliwości do VC-MP.

 12. DL – nie wymieniles wszystkich, oj nie 😉 Tych osób jest troche więcej. Nie wspominajac o sobie (xD) od poczatku gra Jachoo (RF), Vatras, Starter, Xar i to zapewne nie koniec listy.
  Co do 0.4 – czekajmy. Bedzie wiele nowości, myśle, że warto poczekac troche dłużej.

 13. Jachoo RF Vatras Starter nie grają w tą grę od ponad roku (nie wszyscy). Więc po co ich wymieniać.

 14. No właśnie. A o Tobie, Yacku, po prostu zapomniałem. xP
  Bo na LW to Cię w ogóle nie widać…
  Jea: Żeby nie być zbanowanym, trzeba przestrzegać regulaminu. :)

  A 0.4 i tak nic nie zmieni…

 15. Żal dildel.

  RF i Jachoo to ten sam gość. I jak on może nie grać w to półtora roku jak on właśnie założył IA. LOOOOL!

  Jea: Żeby nie być zbanowanym, trzeba przestrzegać regulaminu. :)

  zgadzam sie

 16. OMG Nie znam się na tych gtaszitowskich hierarchiach.
  „I jak on może nie grać w to półtora roku jak on właśnie założył IA. LOOOOL!”
  Co ma piernik do wiatraka? Jak nie rozumiesz treści to nie pisz takich głupot.
  Ps. WYŻAL SIĘ 😉

 17. Coś jeszcze. Nigdy nie wrócą stare czasy, bo nie ma także starych dobrych znajomych z 0.1d np. uni, toni, freddy, anty i wiele innych osób. Teraz mamy tylko jakichś [SIC]Rayzor, [china]110, _HUN_Bela. I kto kurwa ma być ? Według mnie nie powinno być w ogóle wersji 0.2 i 0.3. Z tym glitchem, to po części ekipa zawiniła. Zablokowali starego glitcha i oczywiście znaleziono sposób na nowego. Kucanie… Gdyby nie zablokowali starego glitcha, to i w 0.3 mogło być normalnie. A tak, to ni chuja. W 0.4 zapewne też znajdzie się obejście/jakiś sposób na glitcha. Dla mnie, to ten glitch może pójść w chuj. Gra się fajnie, bo fajnie i tyle lol. Niech tylko wydadzą 0.4 nawet z samym PAWNO i będzie się robiło mapki takie jak na WAR MiniMission w SA-MP. Wtedy będzie rewolucja. Nie podchodźmy do wszystkiego pesymistycznie (tak jak DL). Miejmy cholera choć trochę tego optymizmu i bądźmy pełni nadziei, że VC-MP jednak odżyje, że to nie jest koniec tego multiplayera. Ja tam sram na to LW. Po wydaniu 0.4, będzie pewnie tyle samo graczy, ale wtedy ten serwer nie będzie najpopularniejszy, bo oni zawsze mają stałą mapkę (patrz SA-MP). Ludzie chcą grać na różnych mapach, a nie tylko na jednej. Czas pokaże, jaka przyszłość czeka VC-MP. Jeżeli już tyle wyczekaliśmy na to 0.4, to nie możemy jeszcze poczekać ?

 18. Jea – tutaj srasz na LW a na stronie TBP napisałeś „Przeniesienie się na wersję 0.3x. Decyzja już zapadła. Musimy zacząć grać wreszcie na LW.”. Nie kłam więcej.

  Co do starych graczy – cris czasami gra, Tony teraz grywa w SA MP (od jakiegoś czasu grywamy razem na GTAT.org), Uni i Freddy powiedzieli, że nie zamierzają grać w 0.3, „anty” – nie za bardzo go kojarzę.

 19. [WAR]Anty albo [WAR]Anti :> Trochę się pozapominało. Pamiętam jak wmówiłem mu, że jestem dziewczyną i dałem mu fotkę jakiejś dupy. Później chciał dać mi swoją, ale się skapnął ;> Piękne czasy.

  Tak mieliśmy grać na LW, ale okazało się, że połowa osób z mojego klanu ma bana, więc teraz „sram na LW”. Serwer jak serwer, może i gra wiele osób, ale wciąż to nie ten serwer za czasów 0.1d.

 20. [WAR]ANTI to mój dobry znajomy z Rosji. Czasem z nim gadam jak go widzę na MSN :) Może w 0,4 uda mi się namówić go na VC-MP.
  Ps. Jea pamiętam tą akcje, że ty jesteś laską 😀 Anti zainstalował se GG i próbował też mi wmówić, że jesteś laska 😛

 21. Ah DD przypomniałeś mi, że powinienem też od czasu do czasu na MSN wbić 😛

 22. Witam all :) VC MP upadlo przez zjebane SA MP i to jest glowny powod…Teraz to ten shit rzadzi i rzadzil bedzie poki co…

 23. Fenuś lol? A ty kurwa kto wogole jestes zeby wymieniac moj nick??? xD

 24. a ja tam mam to w dupie bo sie zajalem stuntingiem xP. czasem jak mi brat pozowoli siedziec o @# to sobie gram z tymi jaknesamiz GTAS xP.

 25. trza skomentowac, nie ma co…

  „TBP, RN, AoD… Te klany w oczach zagranicznych graczy będą nowe. A przecież istnieją już ponad rok!” – ich problem, ja i czesc moich klanowiczow zawsze uwazalismy LW za glowny serwer go gry… inna sprawa, ze conajmniej zadko bywam przy kompie nie mowiac juz o graniu…

  a poza tym co w tym dziwnego, ze vc-mp upada? dla mnie zawsze w tej grze liczyla sie akcja, a gdy zrobiono wyszukiwarke serwerow to i powstalo whuj prywatnych serwow… dlatego wlasnie LW jest popularne a nasze rodzime serwy stoja puste.

  no i nie dziwcie sie ze macie bany… zasady to zasady.

 26. No i dobrze. Bo mniej glitcherów x)
  Ostatnio wlazł na serwer skatefish. Glitchował, pierdolił o noobostwie spaza… Więc lepiej niech TBP się nie pcha na LW.

 27. Aaaaaa pierdolita smuty wszyscy…Wszyscy jestescie glitcherami :D:D:D:D 😉 😛

 28. Dl wymądrzasz się jak głupi. Grałem już na LW bez glitcha i nie miałem problemów, tyle że oni ciągle mnie za sam nick banują.

 29. Poza tym teraz jesteś jednym z nich, lizdodupem adminów LW. Zresztą, jak to ktoś pięknie stwierdził, nawet twój nick można dopasować – DupoLiz.

 30. Jeżeli grałeś bez glitcha i dostałeś bana… To po prostu jesteś sławny. :) Kradzież 0.2, mnóstwo banów za glitch, zawracanie dupy Teamowi VC-MP jakąś durną petycją… Nazbierałeś sobie.

  Poza tym trudno powiedzieć, czy jestem dupolizem adminów LW… Ale chyba masz rację. Bo uważam LW za najlepszy serwer i przestrzegam na nim zasad. Czyli się podlizuję. No taaaak….

 31. DL nie rozumiesz jednego, to było rok temu! Czy człowiek nie mógł się zmienić ? Poza tym tylko Damian i Hanney mają coś do mnie, a reszta jakoś nie widzi nic złego w odbanowaniu mnie. Było minęło…

  Tak, to prawda, popierasz zdania adminów LW, nie zawsze mając rację, że to i tamto.

 32. Jea i DL pierdolita smuty i chuj z tego jest…i tak jestescie lamami 😛 😉

 33. a pamietacie, jak swojego czasu pisalem notke o stuku? ta, ze najpierw bluzgal jakichs liderow jakiegos klanu a pozniej chcial z nimi sojusz bo mieli wlasny serwer? odnosze wrazenie, ze historia lubi sie powtarzac – teraz Jea po rozpadzie WLP przyjal to TBP 2 osoby z w/w klanu oceniajac jednego z nich jako „Gra bardzo dobrze i miły z niego człek”. taaa… no coz, polska scena vcmp sie sypie, wiec na bezrybiu i rak ryba xD

 34. Jea: To było pół roku temu, ale te twoje petycje itd. uświadamiają adminów, że jesteś nie do uratowania. 😉

  Argus: Żeby było ciekawiej, to podobno Pave włamał się na stronę WLP i coś tam narobił… TBP niszczy klany noobów, żeby zabrać im graczy? xD

  Avast: Racja. Nie grasz. Ale za to robisz cudowne strony z czitami. -.-

  DD: Jak się nie dziwić, że AoD upada…

 35. Jaki związek ma petycja z adminami LW ? To jest petycja do teamu, która jest w sumie nieaktualna i także przedawniona.

  pAvE już nie jest naszym klanowiczem. Pożegnaliśmy się z nim po wczorajszym treningu. A WLP rozpadło się z innego powodu. Większość ich graczy nie grała w VC-MP, więc Badly zamknął klan, Ci którzy grali doszli do nas.

 36. Pożegnaliście się z nim po treningu…
  Tak to już jest w TBP.
  Osoba włamująca się na konta innych zostaje wywalona za złe zachowanie na trenie.

  Podobnie było z Cezarkiem. Cziter jakich mało. Przez niego Neostrada miała kiedyś bana na LW. Wyleciał z TBP… za brak aktywności w klanie.

  Baital, który wyzywał wszystkich dookoła został wyrzucony dopiero wtedy, gdy zaczął również na „swoich”.

  Taaak… TBP is gud klan. A Jea – mamma mia! – nazywa się na stronie SAMP-owego klanu STARS „najlepszym graczem w VC-MP”. Zapomina o tym, że najlepszy jest wśród glitcherów. Na LW albo dostaje bany albo ginie po kilku minutach. To tak jak by się chwalił, że jest najlepszy db’erem. Gratki.

 37. DL & Jea kurwa klocicie sie chu jwie o co… Przymknijcie mordy i chuj xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>