pr0 stronki o VC-MP

Jak wiadomo po upadku „Polskiej Sceny” trzeba było jakoś uzupełnić tą lukę. Osobiście spodziewałem się 1 lub 2 serwisów godnie konkurujących z moją stroną, zawierającą ciekawe informacji, poradniki, świeże newsy. Co otrzymaliśmy wzamian ? Pięć stron, w których głównie widzimy jedną wielką nudę. Jednak co się dziwić. W VC-MP nic się nie dzieje, więc po jaką cholerę w ogóle zakładać strony o tym ? Na to pytanie nie znam odpowiedzi. Mogę jedynie przypuszczać, że twórcy tych stron nie mają nic lepszego do roboty tylko bawią się w super webmasterów, redaktorów i próbują zaistnieć w sieci, stać się „kimś” w VC-MP. Marnie im to wychodzi. A teraz opisy.

www.vcmp.yoyo.pl
Założyciel strony, CJJ sam oznajmił, że ta strona będzie odpowiednikiem PS, żeby tutaj każdy mógł się poczuć tutaj, jak tam. Co od razu rzuca się w oczy ? Nazwa strony „VC-MP Site”. Jakby nie można było nazwać tego „VC-MP Page”, „VC-MP Center”, albo jeszcze inaczej. Niestety, ciągle te „site” i „site”. Następnie hosting. Oczywiście jołjoł.pl . Bo w końcu, to taki pr0 hosting i co najważniejsze, darmowy…  Przechodzimy do działu „Redakcja”. Widzimy tam wiek ludzi, którzy zarządzają stroną. 13, 14, 12… Dzieci, bez doświadczenia, bez niczego. Wracamy do strony głównej. Panel „Reklama”. Nawalone buttony do chyba prawie wszystkich stron o GTA. Po co ? Nie wiem i nie chce wiedzieć. Popatrzmy na newsy. Pisane w sposób bezsensowny, błędy ortograficzne, interpunkcyjne itd, ciekawe nazwy newsów („Kurwa ile tych nowych klanow.”), porażające długością i ciekawością newsy („Witam wszystkich Od dziś będę waszym nowym „NEWSMAN’em”! Otóż że Mario nie ma , to postanowiłem ja napisać news’a o TBP. Klan rozwija się dobrze, ma dużo dobrych graczy itp. Nie tak dawno odszedł drugi CL czyli polonez który jest narazie bez klanu.”). Od razu odechciewa mi się cokolwiek czytać na tej stronie. Może w artykułach rewolucja ? Jednak nie. Każdy artykuł otwiera się w nowym panelu (albo w okienku, jak ktoś korzysta z IE), screeny w artach rozjeżdżają całą stronę. Podsumowując. Strona nie godna polecenia. Mimo że newsy są pisane dość często, to przeważnie o pierdołach. Chcesz poszukać informacji na temat VC-MP ? Nie wchodź tam, zapytaj się lepiej kogoś kto się na tym zna.

Plusy:
+ Pomysł
+ Częste newsy
+ Dobór skórki oraz logo
+ Spis klanów
+ Dość duża ilość artykułów

Minusy:
– Styl pisania newsów
– Styl pisania artów
– Panel „Reklama”
– Nazwa strony
– Hosting (i tak dobrze, że to nie vgh…)
– Bez sensowne panele (patrz panel „FIlmiki”)
– Redakcja
– Fusion

www.multivicecity.vgh.pl
Pora na opisanie kolejnej pr0 stronki. Po nazwie można sugerować, że strona jest  wszystkich multiplayerach do Vice City. O dziwo są jakoś same informacje na temat VC-MP… Po wejściu na stronkę od razu nasunęło mi się jedna myśl – „znowu vgh”. Tekst o vgh staje się tak samo popularny jak „żal.pl”, ale to już odrębny temat. Jedziemy dalej. Adminami strony są Mario93 od djmatek1. Obydwoje są w klanie PM, więc nie liczcie, że znajdziecie tam coś miłego na temat glitcha. Oni kochają LW, oni kochają nobować, oni kochają lizać dupę YaCeQ’kowi. I tylko PM zarządza tą stroną. Uwaga! Nie wchodźcie na tą stronę, bo jeszcze zostaniecie zwerbowani do ich klanu. Tak samo jak jakiś Hubert18… Mniejsza o to. Popatrzmy na zawartość strony. Newsy pisane ładnie, ale o pierdołach. Artykuły też nie najgorsze. Lista klanów, jest. W takim układzie czego brakuje skoro wszystko jest ? Rozumu twórcom strony. Ich znajomość VC-MP jest taka sama jak moja na temat baletu. Podsumowując. Kolejna nieudolna strona na temat VC-MP.

Plusy:
+ Poprawnie stylowo pisane newsy
+ Nie najgorsze artykuły
+ Lista klanów

Minusy:
– PM
– Hosting
– Wszystko wlepione do „Nawigacji”
– Nazwa strony
– Fusion

www.polishmp.vc.pl
O tej stronie wystarczy napisać jedno – BadBoy i wszystko jasne! Chyba wiadomo kim jest BB (TT). Jeżeli nie, to Wam przedstawię tą osobistość. BadBoy, to człek, który założył chyba najwięcej klanów w VC-MP, zmieniał nicki co chwila, bo nikt go nie lubił i dalej nie lubi, bo ciągle się przyznaje, że to on (problemy z głową ?). Zapamiętajcie jedno. Jeżeli BadBoy otwiera jakąś stronę, to za dwa dni spodziewajcie się jej zamknięcia. Tak samo jest i w tym przypadku. Strona niedługo zniknie Wam z oczu.

Plusy:
+ To, że nie ma plusów, jest plusem

Minusy:
– Wszystko

www.multi.vc.pl
Oto strona, która miała godnie zastąpić moją stronę. Miała być nawet lepsza… W końcu to jest „Polskie Centrum VC-MP”, a nie jakaś tam „Polska Scena VC-MP”. Wchodząc na tę stroną spodziewałem się czegoś rewelacyjnego po Argusiu. W końcu zrobił w HTML’u stronę dla DS. A tutaj co ? Fusion… Czyżby Argus dostał jakiegoś porażenia ? Zapewne tak, bo nie dawno nawet planował stronę DS utworzyć na Fusionie (informacja pochodzi od pana Cpt, żeby nie było). No dobra, niech sobie już ten Fusion będzie. Co dalej ? Kolorystyka strony została zrobiona chyba pod mój styl, żeby mi się podobało. Niestety tak nie jest. Róż raczej nie pasuje według mnie do strony o Vice City. Takie kolorki to dawać na gejowo.pl . Polecam jasny niebieski, wtedy to najlepiej wygląda. Mniejsza już o wygląd, Argus po prostu poczuł się jak ja przez chwile i co mu możemy zrobić. Mamy spis klanów, mamy ładne newsy, arty są. Czego więcej chcieć ? Serwera. Dzięki serwerowi do gry można zyskać bardzo dobrą reklamę. Ja co nieco o tym wiem. Userów brakuje, forum niby aktywne, bo tam więcej spamu jest niż ciekawych wypowiedzi. Dalej, adres strony. Nie można było dać czegoś lepszego ? Mało mi się to kojarzy z VC-MP. Na koniec. Strona nie jest zła, jednak Argus od samego początku uznał ją za najlepszą. Szczerze, to wolę wchodzić na pozostałe strony, bo tam coś się dzieje, a tutaj ? W SB „pierdolenie o szopenie”, newsy ładne, ale raz na rok. Poza tym nie odpowiada mi reszta ekipy strony np. Catalina, która wstawia więcej emot niż wyrazów do zdania, mimo że nie wie nawet co te emoty oznaczają, albo Polonez, który dostał posadę, a przecież on w ogóle newsów nie piszę, albo Parchezzi, który w ogóle w to nie gra.

Plusy:
+ Znowu spis klanów
+ Nazwa strony
+ Newsy

Minusy:
– Kolorystyka strony
– Redakcja serwisu
– Fusion
– Adres strony

www.vcmp.info
Kolejny serwis, który ma ambicję. Kupi hosting, domenę, a to już coś! To nie jakieś multi.vc.ru, tylko vcmp.info. Wchodząc na ten serwis widzimy nieco podobieństwa do vcmp.jołjoł.pl . Nazwa serwisu (znowu ten „site”), punktatory, wszystko wlepione do „Nawigacji”. Jednak nie jest tak źle. Strona ma artykuły, które nie są najgorsze, newsy pisane w sposób, który da się zrozumieć (idealne one nie są), spis klanów. Gdyby poprawić kilka głupich błędów, zatrudnić dość dobrą ekipę i zacząć coś robić na tej stronie, to według mnie jest szansa, aby to właśnie vcmp.info miało szansę zastąpić PS tak jak trzeba. Moim zdaniem jest to aktualnie najlepszy serwis. Szkoda tylko, że to nadal Fusion.

Plusy:
+ Nie najgorsze newsy
+ Nie najgorsze artykuły
+ Wykupiona domena oraz hosting
+ Spis klanów

Minusy:
– Arty należy poprawić
– Newsy też
– Nazwa serwisu
– Fusion

I czas na zakończenie. Na stan dzisiejszy wszystkie stronki mają w sobie coś, co je wyróżnia, ale także mają coś, co im brakują. Konkurencja jest ważna. PS nie miało konkurencji i przez to nikt się zbytnio nie wysilał. Teraz trzeba trochę poszperać i starać się dowiadywać jak najwięcej o VC-MP, o tym co się dzieję na serwerach, w klanach. Zamiast opisywać w newsach informacje na temat klanów, można np. zrobić „Tygodnik klanowy”, w którym będą cotygodniowe informacje o polskich klanach. Tak będzie dużo prościej. Życzę wszystkim twórcom tych serwisów, aby udało im się przetrwać. Początki są łatwe, dopiero na końcu poczujecie, że nie ma o czym pisać i nie opłaca się trzymać tego serwisu dalej przy życiu. Ja właśnie to poczułem, niestety.

Pozdrawiam.

Zgejowany Jea.

105 przemyśleń nt. „pr0 stronki o VC-MP

  1. Normalnego glitcha to używa Arguz albo np. Cheon!I TBP ani RN to nie lamerzy tylko mają lamerskich CL czyli Jeę i Tatara:D.Jestem w sql.Moja koleżanka powiedziała że tatar to taki lamerski nick że aż jea:D.A józef to już wogóle:D:P

  2. Tatar ma tak lamerski nick, że się z niego nawet w podstawówce śmieją, czego dowodem jest powyższy koment. xD

  3. Łukinho dzieciaku a z ciebie sie nie śmieja, że jesteś w najgorszym klanie w vc-mp ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>